Totális fordulat Németországban, Scholz hátat fordított Ukrajnának?
Olaf Scholz német kancellár megakadályozta egy Ukrajna számára szánt, további 3 milliárd eurós fegyversegély-csomagra vonatkozó javaslat elfogadását.
Az abszurditásnak nincs határa. Kíváncsian várom, hová tud fejlődni még a német demokrácia?
„Azt azonban mindenki tudja, hogy főpróba ide vagy oda, a tartományi választás ennél keményebb lesz. Ezért a szászországi választási bizottság az AfD pártlista hatvanegy jelöltjéből formai hibára hivatkozva csak tizennyolcat fogadott el. A választási bizottság hosszan, alaposan ülésezett a zárt ajtók mögött. Bizonyára mérlegelték, hogyan lehetne a jobboldali párt várható parlamenti többségét megakadályozni. Természetesen a jog segítségével, a demokrácia játékszabályainak megfelelően. Független pártjogi szakértők szerint formai hibát nem szabadna szabálytalanságként értékelve így szankcionálni. Az AfD fellebbezett, a szász Alkotmánybíróság tizennyolcról harmincra emelte a kvótát. Gauland pártelnök összeesküvést emleget, hiszen a pártlista megkurtításával lényegesen kevesebb képviselői helyet szerezhetnek meg, mint amennyi a várható választási eredményeik alapján megilletné őket. Ez pedig kevés lesz ahhoz, hogy az Alternatíva Németországért meghatározó erő lehessen a szász törvényhozásban. Kormányalakító tényező egyébként sem lehetne, hiszen velük, egy szélsőjobboldali populista náci párttal senki nem lép koalícióra. Vigyázó szemünket szeptember elsején vessük tehát Szászországra! Már csak azért is, mert minden tekintetben történelmi szavazás lesz itt: először szavazhatnak a szellemi fogyatékosok! Ugyanis július elsején életbe lépett az a törvény, ami Németországban a választójogot kiterjeszti a szellemi fogyatékosokra és a gondnokság alá helyezett pszichés ápoltakra is. A törvényjavaslatot a Zöldek és a balosok közösen terjesztették be, név szerinti szavazást kérve. Senki nem mert ellene szavazni, azaz a náci intolerancia bélyeget magára süttetni. A választójog kiterjesztése nyolcvanezernél is több embert érint, akik szabad választójogukat kijelölt személyek, szervezetek útján tudják majd érvényesíteni. De facto az ápolók szabadon rendelkeznek az ápoltjaik szavazataival.
Annyit tennék még hozzá, hogy Brandenburgban is tartományi választások lesznek vasárnap. Itt az AfD és az SPD egyaránt huszonkét százalékon áll. Brandenburgban a fogyatékosok mellett a kiskorúaknak is van szavazati joguk, ötvenegyezer tizenhat és tizennyolc év közti iskolás dönthet szabadon a jövőjéről. Ők a Zöldek szavazói, akik a pénteki klímatüntetéseket nem iskolai lógásként, hanem politikai tevékenységként értékelik.
Mindig azt hiszem, elértük már a határt. De nem, az abszurditásnak nincs határa. Kíváncsian várom, hová tud fejlődni még a német demokrácia? Mikor kapnak például a menekültstátuszúak, a régóta itt élő idegenek választójogot, hogy aztán támogatóiknak voksukkal fejezhessék ki hálájukat. Mert a hatalmat megszerezni vágyók demokráciaértelmezése a közre veszélyes, morális gátlástalanságuk pedig határtalan.”